7 Ağustos 2014 Perşembe

Baby Sensory Türkiye'de!


 
''Meet the Fockers'' yada Türkçeye çevrilmiş haliyle ''Zor Baba ve Dünür'' çok eğlenerek izlediğim filmlerden biriydi. İzleyenler Robert de Niro'nun bebekle nasıl iletişim kurduğunu hemen hatırlayacaktır. Film boyunca bebekle bir çeşit işaret yöntemiyle konuşan zor baba Jack Byrnes (Robert de Niro ) ve işaret dili yoksunluğundan muzdarip damat adayı Ben Stiller'ın başına gelenler izleyicilere oldukça keyifli dakikalar yaşatmıştı. Daha yaşını bile doldurmamış olan bu bebek ise sanırım o zamanlar annelerde hayranlık uyandırmıştır:)
 
 
 
 
 
Bebeklerde öğrenme sürecini hızlandırarak erken gelişimlerini sağlayan bu method bir süredir Türkiye'de de uygulanıyor. Yaz başında benim de kızım Sara'yla eğitime katıldığım Baby Sensory aynı zamanda anneler ve bebeklerinin birlikte keyifli zaman geçirmeleri için birebir.
 
Baby Sensory'' tam olarak nedir?  
 
0-13 ay bebeği olan ebeveynlere özel uluslararası ödüllü erken dönem "Bebek Eğitim & Gelişim Programı" olan "Baby Sensory" İngiltere'de Dr. Lin Day tarafından geliştirilmiştir ve 28 ülkede uygulanmaktadır.
Baby Sensory programının amacı, birinci yılındaki bebeklerin gelişimini bütünsel olarak desteklerken, ebeveynlere de çocuklarını tanımaları ve onun gelişimine uygun bir birliktelik oluşturabilmelerini sağlayacak erken dönem ebeveynliği eğitimi vermektir.
Baby Sensory'de ebeveynleri bebekleriyle birlikte ağırlayarak ebeveynlere bebekleriyle gelişimlerine uygun oyun oynamak, onu bilinçli ve onun bireysel farklılığına uygun bir şekilde algılamak, ebeveynler arası iletişimle ortak tecrübe haznesi oluşturmak ve bebeğe akranlarıyla birlikte olma imkanı sunmak hedeflenmektedir.
Uluslararası ödüllü bu program, doğumdan itibaren anne bebek arasında güvenli bağın kurulması ve bebeğin hayata en iyi şekilde başlangıç yapabilmesi için içeriğindeki zengin duyusal uyaranlarla donatılmış eğlenceli etkinliklerle bebeklerin hızlı bir gelişim sürecinden geçtikleri yaşamın bu ilk yılında onların öğrenme sürecini hızlandırmak için geliştirilmiş tek bebek gelişim programıdır 
Baby Sensory sınıfları, 0-13 ay arası bebeklere her hafta görme, dokunma, koklama, işitme ve hareket gibi farklı duyularını harekete geçirmesi için özel hazırlanmış etkinlikleri müzik, ritim, şarkılar eşliğinde sunarken, bir yandan da yeni annelere pratik yol ve gerçek yaşam ipuçları ile birlikte güncel ve araştırmalara dayalı uzman tavsiyelerini sunmaktadır.
 
Biz Ataşehir deki Baby Sensory'e gitmiştik. Sanırım bir tane de Kemerburgaz taraflarında var. Bebeği olan tüm annelere tavsiye ediyoruz.
 
Daha ayrıntılı bilgi için,
 
Telefon(0216) 317 1008
E-postaturkey@babysensory.com
 
 
                                                                                                                         Urbanmommy

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder